تای چی چوان

  • رئیس سبک (کمیته) : امیر صدیقی
  • دبیر سبک : حامد کاتوزی
  •  نماینده سبک : مهدی رمضان زاده
  • شماره تماس: ۰۹۱۲۵۲۷۲۸۵۰
  • آدرس سایت: www.taichi.ir
  • ایمیل: info@taichi.ir

 

تای چی چوان چیست ؟

تای چی چوان / تای جی چوان (Taichi chuan / taiji quan) نوعی هنر رزمی چینی است که برای بهبود سلامتی، افزایش طول عمر و آرامش روحی انجام می شود.

این ورزش یکی از سبک های ووشو (کونگ فو چینی) می باشد و در رده ورزش های رزمی ملایم قرار دارد که باعث می شود عضلات بدن با انجام تمرینات نرم و ساده، انعطاف پذیر و قوی شوند. درست برعکس ورزش های رزمی سخت که با فشار و شدت تمرین، عضلات را تقویت می کنند.

تمرینات و نرمش های تایج چی چوان با حرکات کند، آرام و معمولا به صورت گروهی هنگام صبحگاه و شامگاه انجام می شوند. متخصصین این ورزش معتقدند که تمرینات تای چی چوان به صورت دسته جمعی، اثر بهتری نسبت به تمرینات فردی آن دارد. و برای کلیه گروه های سنی از خردسال تا کهنسال با هر شرایط فیزیکی و جسمی توصیه می گردد.

از فواید عمده آن می توان به تقویت عضلات بدن، انعطاف پذیری و نرم شدن ماهیچه ها و زردپی ها، تمرکز و آرامش فکری، تقویت روحی و عصبی و حتی آموزش دفاع شخصی اشاره کرد.

تحقیقات به عمل آمده نشان داده اند که تای چی چوان قادر است تا بیماریهای شدید، مزمن و حتی ژنتیکی را درمان کند. برای مثال با تمرین تای چی چوان می توان امراض قلبی را درمان و یا از بروز آنها جلوگیری کرد. همچنین این ورزش می تواند استرس – که عامل بسیاری از بیماری ها از جمله “ام اس” است- را از بین ببرد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شدفیلدهای ضروری، مشخص شده اند. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>