هفدهمین سال روز جهانی تای چی و چی کونگ

بیایید بخشی از حرکت بین المللی برای بزرگداشت روز جهانی تای چی و چی کونگ باشیم.

جهان دعوت می­شود تا با هم به حرکت درآید، با هم تنفس کند، جهانی هم دل و هم نفس …

روزجهانی تای­چی چوان و چی­ کونگ امسال هفدهمین سالروزش را جشن می­گیرد، در آخرین شنبه آوریل هر سال (ساعت ۱۰ به وقت محلی) در شهر های بزرگ و کوچک از ملیت ها و نزاد های مختلف مردم سرتاسر جهان گرد هم آمده و با هم تنفس کرده، چشم انداز سلامتی و آرامش را برای جهانی که در آن به سر میبریم تدارک ببینند.

حرکات کهن، آرام و متمرکز تای­ چی چوان و چی کونگ به نمایش در می­آید. در این روز موجی از شفابخشی کره زمین را در می­نوردد و در بیش از ۷۰ کشور جهان در پارک­ها و فضاهای عمومی، یکپارچه مردم را به رهایی و آرامش فرا می­خواند. این روز زمان مناسبی برای معرفی این هنرهای ارزنده و کهن به مردم و آشناکردن عموم با فواید و تاریخچه آنهاست.

snap24china,0

کارایی گسترده این هنر در حفظ و ارتقای سطح تندرستی توجه فزاینده محافل علمی پژوهشی مراکز تندرستی و بیمه گذاران را  در سطح بین المللی به همراه داشته است.

اهداف جهانی این روز عبارتند از:

  • آموزش و ارائه تحقیقات پزشکی انجام شده
  • فراهم ساختن چشم اندازی جهانی از همکاری برای سلامتی و شفا بخشی و درخواست از مردم سرار جهان برای پذیرش خود و آگاهی تمامی فرهنگهای موجود.
  • آموزش استفاده از این هنر کهن در زمینه های مختلف تندرستی، تحصیل، تجارت، کاهش جرم و مصرف مواد مخدر.

کمیته تای­چی چوان فدراسیون ووشو جمهوری اسلامی ایران برای دومین سال پیاپی، با استقبال از این روز جهانی و اهداف آن در ارتقای سطح سلامت و بهداشت تن و روان، آن را فرصت مغتنمی برای معرفی این هنر ارزنده و کهن به عموم ملت بزرگ ایران می­داند.

این امر موجب آشنایی دوستداران و هنرجویان تای­چی چوان و چی کونگ با یکدیگر و همبستگی بیشتر خواهد شد و نیز فضایی خواهد بود برای دعوت عمومی و آشنایی آحاد ملت با این رویکرد ارزشمند به سلامت جسم و جان ، هنری که متخصصین و صاحب نظران آن را « گل سر سبد بوستان ووشو » می­دانند. هنری که بی­ گمان برای تمامی افراد در سنین مختلف مفید بوده، جامع ه­ای تندرست تر و شاداب تر را به ارمغان خواهد آورد.

وعده دیدار ما روز جمعه  ۹۴/۰۲/۰۴

جوابی بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شدفیلدهای ضروری، مشخص شده اند. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>